Aktuálne opatrenia v našej obci

11. decembra 2020 | Aktuality

Vážení občania,

V našej obci k dnešnému dňu je evidovaných 14 pozitívnych prípadov na COVID-19 a týmto počtom sme medzi obcami pre ktoré platia tieto opatrenia:
– režim v obchodoch – dodržiavanie určeného času na nákup pre seniorov a dodržiavanie maximálneho počtu zákazníkov v obchode na 15 m2 jeden zákazník
– na obecný úrad je obmedzený vstup verejnosti a je nastavený režim vybavovania „cez okienko“
– dezinfekcia rúk, nosenie rúška, dodržiavanie odstupov minimálne 2 metre, dodržiavanie karantény v prípade pozitívneho výsledku testu, aj pre rodinných príslušníkov žijúcich v spoločnej domácnosti minimálne 10 dní, ale v prípade pretrvávajúcich príznakov podľa pokynov ošetrujúceho lekára
Od nedele 13.12.2020 sa už budú sláviť liturgie podľa liturgického poriadku. Pre náš chrám v Rudlove platí, že počet veriacich na bohoslužbe je 1/3 kapacity chrámu na sedenie – to znamená 33 osôb. Pri sedení je potrebné dodržiavať šachovnicové sedenie.
obec Rudlov