FK Javorina Rudlov – TJ Družstevník Vyšný Žipov 2:0

Zápas so Žipovom sme rozhodli už v prvom polčase.

Fotka FK Javorina Rudlov.

V.liga, skupina Vihorlatsko – Dukelská, 12.kolo

FK Javorina Rudlov – TJ Družstevník Vyšný Žipov 2:0 (2:0)

Vzájomne derby zápasy týchto dvoch mužstiev sľubujú stále zápas ktorý diváka vtiahne do deja. Inak tomu nebolo ani tentokrát. V úvode zápasu domáci doslova vyleteli na svojho súpera. Po jednej z centrovaných lôpt a hlavičke Tabaku zahviezdil brankár Dudáš a pohotovo loptu vyrazil skoro z bránkovej čiary. O pár minút neskôr bol už ale úspešnejší Tabaka a poslal Javorinu do vedenia. Po góle naďalej dominoval Rudlov a v 23.minúte zvýšil na 2:0 Marcel Leško strelou spoza pokutového územia. Javorina bola na útočnej vlne a na rozdiel triedy mohol zvýšiť Peter Imrich ale jeho hlavičku zastavil opäť Dudáš. Pred koncom polčasu sa prihlásili o slovo aj hostia. Z rohu pokutového územia mali výhodu priameho kopu, ktorý si zobral na starosť Matúš Horvát. Bohužiaľ pre hostí jeho delovku zastavilo brvno a odrazenú loptu dokázala domáca obrana upratať do bezpečia. V druhom polčase sa obraz hry otočil a tempo zápasu začali určovať hostia. Cez skalopevnú obranu Javoriny sa im ale ťažko presadzovalo. Horvát predsa len našiel voľný priestor na strelu spoza pokutového územia no jeho ďalšiu nádhernú strelu zastavil ešte krajším zákrokom domáci brankár Mucha. Po malom zaváhaní domácej obrany sa do samostatného úniku dostal opäť Horvát ale v rozhodujúcej chvíli mu lopta skočila a strela išla vysoko nad bránku. Záver zápasu si už Rudlovčania postrážili. V posledných minútach sa ešte Mikloš dostal do dvoch šancí ktoré ale premeniť nedokázal a tak sa derby skončilo víťazstvom Javoriny.

Zostava FK Javorina: Mucha – Orosi, Imrich, Šeba, Gritters – Mikloš , Jabčanka, Leško, Fedor (85.Gordan) – Kovaľ, Tabaka (90.Iľko)