FK Sedliská – FK Javorina Rudlov 1:2 (0:1)

20. októbra 2019 | FK Javorina Rudlov

Po dramatickom zápase si zo Sedlísk vezieme plný bodový zisk.

VI.liga DOUBLE STAR BET, 9.kolo

Zostava FK Javorina: Mucha – Gritters, Imrich, Kočiš, Iľko – Mitač, Kužma, Balog, Jurko (70’Demčák) – Jenča (80’Lukáč), Kovaľ

V Sedliskách začala lepšie Javorina ktorá v úvodných minútach pritlačila súpera, no šance Kovaľa ani Mitača neskončili v sieti. V 16.minúte sa v blízkosti stredovej čiary dostal k lopte Iľko. Loptu si posunul o pár metrov bližšie k bránke a snažil sa vytvoriť si priestor na center. Po tom ako mu domáci hráči svojím postavením znemožnili centrovať, si Iľko posunul loptu bližšie k osi ihriska, vystrelil a lopta z cca 30 metrov nádherne zapadla do siete. Pred koncom prvého polčasu si domáci vytvorili súvislý tlak a snažili sa niečo vymyslieť pred Muchovou bránkou, no Polák ani Baník svoje šance nepremenili. Druhý polčas začali lepšie Sedliská za čo im bol odmenou vyrovnávajúci gól, ktorý po štandardnej situácií a nedorozumení v obranných radoch hostí strelil Murín. Najviac vzruchu priniesli posledné minúty zápasu. Najprv sa vo vyloženej šanci ocitol Lukáč ale domáci brankár Bálint podržal svoje mužstvo. V 89.minúte si loptu na kopačky zobral Demčák, odcentroval ju a v pokutovom území našiel Mitača, ktorý svojou hlavičkou na spôsob hviezdneho Holanďana Robina van Persieho zo zápasu majstrovstiev sveta proti Španielsku v Brazílii, rozhodol o víťazstve Javoriny v pomere 1:2.