Oficiálne otvorenie budovy FK Javorina Rudlov

15. júla 2019 | FK Javorina Rudlov

Zrekonštruovaná budova FK Javorina Rudlov bola oficiálne otvorená.

Aj keď je momentálne letné obdobie a vo futbale majú mužstva medzi sezónami, v Rudlove v nedeľu prebehla jedna veľká oslava futbalu.

Futbalové ihrisko v Rudlove navštívili pri príležitosti slávnostného otvorenia zrekonštruovanej budovy viacerí hostia – primátor mesta Vranov nad Topľou, Ing. Ján Ragan, starostka obce Hlinné, Milena Naštová Hladová, starosta obce Zámutov, Stanislav Duda, starosta obce Soľ, Ing. Jozef Berta, člen výkonného výboru VsFZ a predseda ObFZ Vranov, Peter Goga, sekretár VsFZ, Marcel Eperješi, miestny farár, otec Marek Saraka, bývalý slovenský reprezentant a člen klubu ligových kanonierov, Pavol Diňa a synovia zakladateľa klubu, Ing. Peter Belinský a Ing. Ján Belinský.

V úvode slávnostného ceremoniálu privítal všetkých hostí a všetkých fanúšikov moderátor podujatia, Patrik Gordan. Po oficiálnom privítaní predniesol svoj príhovor starosta obce Rudlov, Ing. Juraj Vasiľ v ktorom vyzdvihol veľké futbalové zanietenie Michala a Petra Sukovských a takisto pochválil odhodlanie a chuť fanúšikov pri rekonštrukcii budovy.

Prezident klubu, Peter Sukovský, vo svojom prejave poďakoval všetkým zúčastneným a takisto vyzdvihol veľké nadšenie ľudí, ktorí sa tejto rekonštrukcie zúčastnili. Predseda ObFZ pochválil členok Javoriny Rudlov a takisto všetkých Rudlovčanov za to, že spoločnými silami dokázali premeniť areál ihriska v Rudlove na jeden z najkrajších stánkov v okrese.

Po príhovoroch prišlo na rad slávnostné prestrihnutie pásky, po ktorom nasledoval prípitok. Slávnosť pokračovala posviackou budovy, ktorú vykonal otec Marek Saraka. Po posvätení budovy odovzdal prezident klubu spoločne so starostom obce pamätné plakety – Michalovi Sukovskému za celoživotný prínos a oddanosť klubu Javorina Rudlov, Miroslavovi Kocúrovi pri príležitosti životného jubilea 50. rokov a pamätné plakety dostali takisto bývalí hráči, ktorí v posledných rokoch stáli pri všetkom podstatnom, čo sa v Rudlove po futbalovej stránke dokázalo. Ocenení boli Stanislav Homičko ml., Marcel Leško, Michal Varechaj a Ján Šeba. Po týchto udalostiach boli priestory zrekonštruovanej budovy sprístupnené verejnosti a ľudia si tak mohli zblízka obhliadnuť, čo partia z Javoriny za jeden rok opravila a postavila. Celý tento projekt bol realizovaný firmou Twin Service – Marek Kundravý, s pomocou všetkých verných fanúšikov Javoriny.

Po slávnostnej časti prišla na rad aj tá futbalová. V Rudlove už tradične organizujú memoriál Mikuláša Belinského, ktorý tento víkend napísal už svoju 33. kapitolu, čím sa právom radí medzi najstaršie memoriály na východnom Slovensku. Turnaj starých pánov sa konal za účasti mužstiev Soli, Zámutova, Hlinného a domáceho Rudlova. Domáci organizátori pripravili viacero prekvapení a za domácu Javoriny nastúpil aj bývalý slovenský reprezentant, Pavol Diňa. Okrem Diňu sa na ihrisku predstavili aj bývalí hráči Javoriny, ktorí majú nad 60 aj nad 70 rokov. Dres s javorovým listom na hrudi si obliekli Michal Keľar, Sukovský Michal, Peržeľ Jozef a Fedorko Jozef.

V prvom semifinálovom zápase domáca Javorina remizovala 1:1 so Soľou. Následné pokutové kopy zvládli lepšie hráči zo Soli a postúpili do finále. V druhom semifinálovom zápase vyhralo jednoznačne mužstvo z Hlinného nad Zámutovom. V zápase o tretie miesto si lepšie viedol domáci Rudlov, zápas vyhral 6:3 a po zápase odovzdal Peter Sukovský pamätný dres Javoriny aj s vlastným menom Pavlovi Diňovi. Hlinné malo vo finále jednoznačne najlepšie mužstvo, vo finále porazili Soľ a zaslúžene sa tak stali víťazmi turnaja.