OFK Sečovská Polianka – FK Javorina Rudlov 0:2

Prvé body v sezóne zo súperovho ihriska.

Fotka FK Javorina Rudlov.

V.liga, skupina Vihorlatsko – Dukelská, 13.kolo

OFK Sečovská Polianka – FK Javorina Rudlov 0:2 (0:0)

V prvom polčase sa hral futbal medzi šestnástkami a hráči sa do šancí dostávali len sporadicky. Dve šance sa naskytli domácim z priamych kopov ale obidve Piskorove strely dokázal brankár Mucha vytesniť na roh. V druhom polčas to bola práve Javorina ktorá ukázala väčšiu túžbu po víťazstve. V 60. minúte sa v pokutovom území po rohovom kope najlepšie zorientoval Patrik Kovaľ a otvoril skóre. Už o 3 minúty sa odohral jeden z kľúčových momentov zápasu, kedy v prerušenej hre kopol domáci Dzurovčin úmyselne Leška a tak mu rozhodca ukázal červenú kartu. Po vylúčení sa domáci nadýchli k veľkému tlaku a na niekoľko minút pritlačili Javorinu k vlastnému pokutovému územiu. Rudlov zodpovednou defenzívou držal jednogólové vedenie a po jednom z protiútokov do otvorenej obrany dokázal na 2:0 zvýšiť Mikloš, ktorému naozaj parádne asistoval Jabčanka. Dve minúty po zvýšení skóre zahral rukou Marcel Leško a po druhej žltej karte sa stav hráčov na ihrisku vyrovnal. V záverečných minútach sa domáci snažili niečo s výsledkom spraviť ale Javorinu podržal dvoma fantastickými zákrokmi brankár Mucha. Rudlovčania si tak po dnešnom výbornom výkone pripisujú prvé a naozaj veľmi dôležité 3 body z ihriska súpera.

Zostava FK Javorina: Mucha – Orosi, Imrich, Šeba, Gritters – Mikloš , Jabčanka, Leško, Fedor – Kovaľ (89.Gordan), Tabaka (80.Jurko)