V Rudlove sme si pripomenuli 75.výročie SNP

30. augusta 2019 | Aktuality

Výročie SNP sme si pripomenuli pietnym aktom kladenia venca.

Celé Slovensko žilo posledné dni oslavami a pripomínaním si 75.výročia Slovenského národného povstania. Ani v Rudlove sme na túto príležitosť nezabudli a pripomenuli sme si činy našich predkov, vďaka ktorým dnes môžeme žiť slobodne.

V úvode pietneho aktu sa zhromaždeným prihovoril starosta obce, Ing. Juraj Vasiľ, ktorý vo svojom prejave spomenul význam a dôležitosť SNP. V prejave venoval svoju pozornosť občanom Rudlova, ktorí bojovali v Slovenskom národnom povstaní a takisto tým, ktorí sa stali obeťami okupácie. Po príhovore nasledoval samotný pietny akt kladenia venca, o ktorý sa postarali poslanci obecného zastupiteľstva.

Po pietnom akte sa všetci zhromaždení presunuli do kultúrneho domu, kde bolo pripravené menšie posedenie spojené s premietaním historických dokumentov o SNP. Posedenia sa zúčastnila aj jedna z najstarších obyvateľov Rudlova, pani Anna Lešková, ktorá si SNP prežila ako dieťa na vlastnej koži. Všetkým zúčastneným porozprávala zážitky z vojny, pri ktorých nejednému človeku behal mráz po chrbte.